Pies pożegnał się z umierającym właścicielem. Niezwykle wzruszający moment w szpitalu

Pies pożegnał się z umierającym właścicielem. Niezwykle wzruszający moment w szpitalu
Pies pożegnał się z umierającym właścicielem. Niezwykle wzruszający moment w szpitalu

foto: YouTube.com/TopInfo

To był moment, który naprawdę chwyta za serce i sprawia, że po policzkach leją się łzy. Na początku grudnia 2016 Michelle Jensen zamieściła na swoim Facebooku nagranie ze szpitala, w którym znajdował się jej umierający brat. Mężczyzna początkowo był przekonany, że ma silną migrenę spowodowaną wysokim ciśnieniem, ale niestety okazało się, że był to krwotok śródmózgowy.

Dzięki uprzejmości pracowników szpitala do pokoju mężczyzny został też wpuszczony jego ukochany pies, który mógł pożegnać się ze swoim umierającym właścicielem. Kobieta podkreśliła, że suczka jest pełnoprawnym członkiem rodziny i w ten sposób chcieli wyjaśnić jej, dlaczego jej pan nie wróci już więcej do domu... Zobaczcie ten wyjątkowy moment.

To niejedyny tak wzruszający moment z udziałem zwierząt. Równie niezwykłym momentem był chwila, kiedy mężczyzna rozkopał chodnik i uratował zakopanego żywcem psa...

Dlaczego nie powinno się myć rąk w kuchennym zlewie? Jeśli tak robisz, to powinieneś natychmiast przestać...

Dlaczego nie powinno się myć rąk w kuchennym zlewie? Jeśli tak robisz, to powinieneś natychmiast przestać...
Dlaczego nie powinno się myć rąk w kuchennym zlewie? Odpowiedź nie jest przyjemna...

foto: CC 2.0

Łazienka akurat jest zajęta, więc postanawiasz umyć ręce w kuchennym zlewie? Z jednej strony należy pochwalić odpowiednią higienę, z drugiej jednak... Mycie rąk w zlewie to nie jest najlepszy pomysł.

Specjaliści od higieny bezustannie przypominają o tym, jak ważne jest regularne, częste i dokładne mycie dłoni. Podczas codziennych czynności, zarówno tych domowych, jak i związanych z wizytą poza mieszkaniem, wiążą się z niustannym kontaktem z bakteriami. Na twardych powierzchniach potrafią one przetrwać nawet do kilku miesięcy, dlatego szczególnie warto myć ręce po dotykaniu ekranu telefonu, klawiatury od komputera, czy pilota od telewizora.

Z kolei po wizycie poza domem umycie rąk jest obowiązkowe. Warto przypomnieć chociażby historię 10-miesięcznego chłopca, który posadzony w wózku sklepowym po dotknięciu poręczy zaraził się adeno- i rotawirusami oraz salmonellą, co doprowadziło ostatecznie do zapalenia opon mózgowych...

ZOBACZ TEŻ: Wydmuchujesz nos w papier toaletowy, a nie w chusteczki? Od dzisiaj przestaniesz to robić...

Wiele osób nie wyobraża sobie biegać co chwilę do łazienki, aby umyć ręce. Wyobraź sobie jednak, że wszystkie bakterie, które masz na dłoniach, usiłujesz zmyć w zlewie, w którym normalnie myjesz też naczynia i przygotowywane przez siebie jedzenie. Potem wycierasz je z kolei w ręcznik, którym następnie osuszasz także opłukane warzywa i owoce.

Nawet jeśli myjesz ręce mydłem, to wciąż wszelkie zarazki, które przyniosłeś z dworu, osadzają się na zlewie oraz ręczniku. Wśród nich zaś mogą być m.in. różne wirusy, gronkowce i paciorkowce, a jeśli umyłeś ręce po wizycie w toalecie - także bakterie kałowe. Przecież nie czyścisz go za każdym razem, kiedy tak robisz, prawda? Nie bez powodu w większości barów i restauracji obowiązuje zakaz mycia rąk w tym samym miejscu, w którym przygotowuje się posiłki. Dlatego też lekarze zalecają mycie dłoni w umywalce w łazience. 

Pamiętaj, że ręce należy myć dokładnie przez minimum 20 sekund w ciepłej wodzie, nie zapominając o namydleniu nadgarstków.

Wydmuchujesz nos w papier toaletowy, a nie w chusteczki? Od dzisiaj przestaniesz to robić...

Wydmuchujesz nos w papier toaletowy, a nie w chusteczki? Od dzisiaj przestaniesz to robić...
Wydmuchujesz nos w papier toaletowy, a nie w chusteczki? Od dzisiaj przestaniesz to robić...

foto: Pixabay.com

Nie masz pod ręką chusteczek higienicznych, więc śmiało sięgasz po papier toaletowy? Błąd! Nawet nie spodziewasz się, co może Ci grozić...

Jak wiadomo w publicznych toaletach mogą znajdować się najróżniejsze patogeny, niebezpieczne dla ludzkiego organizmu. Najgroźniejsze są bakterie E.coli, czyli pałeczki okrężnicy, która wywołuje głównie schorzenia układu pokarmowego i moczowego. Równie groźne są także rotawirusy, gronkowce, paciorkowce, Salmonella, wirus zapalenia wątroby typu A oraz patogeny, które wywołują rozmaite choroby weneryczne.

Jednak nawet w Twojej domowej toalecie, w której regularnie stosujesz środki czystości, nie jest nieskazitelnie. Podczas spłukiwania wody, jeśli deska sedesowa jest podniesiona, bakterie oraz wirusy dosłownie wybuchają prosto w powietrze razem z drobinkami wody. Tzw. chmura bakteryjna, w której znajduje się mnóstwo niebezpiecznych dla zdrowia mikroorganizmów, rozsiewa się na odległość nawet 2 metrów od deski i osiada na wszystkich elementach znajdujących się wokół epicentrum. W tym również na papierze toaletowym, powieszonym obok muszli klozetowej.

Papier toaletowy

foto: Wikimedia Commons

Wydaje Ci się, że papier jest czysty? Nic z tego, w rzeczywistości może być pokryty bakteriami powodującymi infekcje żołądkowo-jelitowe i choroby przenoszone drogą płciową. W momencie, kiedy przykładasz do twarzy papier, istnieje bardzo duże ryzyko kontaktu z rozmaitymi patogenami. Okropne, prawda?

Pomyślcie więc o tym, kiedy odruchowo sięgniecie po papier następnym razem...