Irlandczycy testują polski alkohol. Który najlepszy?

Irlandczycy testują polski alkohol. Który najlepszy?
Irlandczycy spróbowali polskich alkoholi. Które przypadły im do gustu?

foto: YouTube.com

Do eksperymentu zostało zaproszonych kilkoro Irlandczyków, których zadaniem było spróbowanie popularnych polskich trunków. Jak wiadomo, Irlandczycy powszechnie gustują w różnego typu ciemnych piwach i oczywiście whisky. Jednak tym razem musieli skosztować odpowiednio polskiego piwa Żywiec, Żubrówki Bison Grass, Lubelskiej wiśniówki i Likieru miodowego Krupnik. Oczywiście uczestnicy nagrania na początku nie wiedzieli, z czym mają do czynienia, dopiero po wypiciu otrzymali butelki i mogli sprawdzić, co tak naprawdę trafiło do ich organizmów. 

Sprawdźcie, jakie były ich reakcje po wypiciu różnych alkoholi!

Jak widać Irlandczykom bardzo spodobało się piwo. Ocenili, że ma miły zapach, a jeden z próbujących dodał nawet, że z chęcią przyjechałby do Krakowa. Za to zupełną porażką okazał się Krupnik - większość badanych krzywiła się i kasłała zaraz po wypiciu, a dla pewnego pana nazwa ta brzmiała, jak "okropna choroba".

A jaki alkohol spośród tych przedstawionych na wideo jest Waszym ulubionym?

Jeśli interesuje Was temat związany z trunkami to koniecznie rozwiążcie nasz quiz, w którym rozpoznacie piwo po etykiecie z usuniętą nazwą. Sprawdźcie też, jak wygląda maszyna do nalewania wódki zbudowana z klocków LEGO i co się stanie z piwem, jeśli zostawi się je w szklance na 60 dni.

Jak wygląda życie z nerwicą natręctw? Mocny projekt Polki

Jak wygląda życie z nerwicą natręctw? Mocny projekt Polki
Jak wygląda życie z nerwicą natręctw? Mocny projekt Polki

foto: YouTube.com

Dziwne zachowania spotykanych przez nas ludzi mogą budzić niepokój, zaskoczenie i często spotykają się z krytyką. Okazuje się, że niesłusznie, bo może się za nimi kryć coś znacznie poważniejszego.

Czym są zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne, inaczej nazywane nerwicą natręctw? Wyjątkowy wideoprojekt, którego celem jest wyjaśnienie tych zaburzeń psychicznych, przygotowała polska youtuberka. Katarzyna Napiórkowska jest zarazem aktorką, scenarzystką i reżyserem w swoich filmach. Polka zaprezentowała różne zachowania, które większości z nas mogą się wydawać zupełnie bezsensu, a które dla osób zmagających się z tym zaburzeniem są bardzo częste. Najczęściej bez wykonania ich w odpowiedni sposób nie są w stanie normalnie funkcjonować.

Film nagrany został w języku angielskim, ale dołączone zostały do niego polskie napisy.

Autorka pod swoim nagraniem zachęca do zrobienia testów online, sprawdzających wstępnie, czy przyczyną naszych dziwnych zachowań może być właśnie nerwica natręctw.

"

Część z przedstawionych w wideo zachowań jest oparta na moim własnym prywatnym doświadczeniu. Jeśli masz niektóre z tych "objawów" (chociaż to nie jest ich pełna lista) powinieneś zrobić internetowy test na zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne. Jeśli okaże się pozytywny i twoim zdaniem takie zachowania mocno ingerują w twój codzienny tryb życia, spróbuj wizyty u psychologa. Mam nadzieję, że to wideo doda ci odwagi i postanowisz zapoznać się bliżej z tym tematem. Nie wstydź się - na to zaburzenie cierpi więcej ludzi, niż mogłoby ci się to wydawać. Po prostu naprawdę dobrze to ukrywamy. "

To nie pierwszy projekt Polki. W grudniu 2015 roku jej wideo tłumaczące, czym jest coraz częstsze zjawisko depresji i skąd się bierze zebrało bardzo pozytywne opinie od internautów. Do tej pory film zobaczyło 2,5 miliona osób.

Czy spotykacie osoby z nerwicą natręctw?

Jak brzmi "What Do You Mean" Justina Biebera w wersji z lat 80.?

Jak brzmi "What Do You Mean" Justina Biebera w wersji z lat 80.?
Jak brzmi "What Do You Mean" Justina Biebera w wersji z lat 80.?

foto: YouTube.com

Nie pierwszy raz internauci eksperymentują z czasem i zastanawiają się, co by było, gdyby dane filmy lub piosenki powstały w zupełnie innych latach i okolicznościach. Mieliście już okazję zobaczyć, jak wyglądałby trailer "The Avengers", ze wszystkimi kosmicznymi pościgami i walkami, gdyby powstał 20 lat wcześniej. Podobnie było z "Parkiem Jurajskim" - Mistrzowie Internetu postanowili w filmowej podróży cofnąć się jeszcze dalej, bo aż do roku 1978, czyli na 15 lat przed powstaniem produkcji Stevena Spielberga. W sieci ukazał się także trailer filmu "Batman vs Superman" wzorowany na film z 1995 roku.
Ale tym razem odejdziemy na chwilę od tematyki filmowej na rzecz branży muzycznej. Pewien youtuber postanowił przerobić jeden z hitów Justina Biebera, utwór "What Do You Mean" w taki sposób, aby przypominał produkcje z lat 80. Jak mu poszło?

Jak Wam się podoba Justin w takiej wersji?