Interstellar: tłumaczenie. Gdyby czarna dziura była ostrygą osobliwości…

Interstellar: tłumaczenie. Gdyby czarna dziura była ostrygą osobliwości…
Interstellar

foto: Materiały prasowe

Polska historia zna wiele dziwnych tłumaczeń zagranicznych filmów. Można tu wspominać chociażby "Terminatora", który w polskiej wersji został "Elektronicznym mordercą". Ale okazuje się, że dosłowne tłumaczenie jednak nie zawsze wychodzi filmowi na dobre! Zobaczcie, jak brzmiałby trailer "Interstellar", gdyby przetłumaczono w nim dosłownie każde słowo.

Nie bój się manata!

Nie bój się manata!
Nie bój się manata

foto: Pixabay.com

Nigdy nie możesz mieć całkowitej pewności, że wiesz, co czai się w wodzie! Ta dziewczyna nie wiedziała i prawie dostała zawału, kiedy obok niej przepłynął wielki manat! I akurat w tym wypadku przyjaciółki zupełnie jej nie pomogły.

Manaty to ssaki podobne do morsów i fok. Bardzo wolno pływają i z tego powodu są nazywane „krowami morskimi”. Mogą mieć nawet 4 metry długości!

Nie ma to jak dobra zemsta. Ten kot to wie!

Nie ma to jak dobra zemsta. Ten kot to wie!
Kot mści się na psach

foto: YouTube.com

Zemsta słodko smakuje. I wiedzą to nie tylko ludzie.

Z kotami się nie zadziera! A dla wszystkich, którzy jednak próbują, zazwyczaj źle się to kończy. Przekonały się o tym dwa psy, które usiłowały zakłócić Mruczkowi błogi spokój nad brzegiem basenu. Kundelki przeszkadzały, warczały, aż w końcu okazało się, że było o jedno szczeknięcie za dużo!