Tak seriale manipulują twoimi dziadkami. Nie uwierzysz jak bezczelnie przemycają reklamy

Tak seriale manipulują twoimi dziadkami. Nie uwierzysz jak bezczelnie przemycają reklamy
Screen TVP.

Kto jest głównym bohaterem "Klanu"? Można mieć wrażenie, że... produkty.

Twórcy polskich seriali nie mają przyzwoitości w przemycaniu reklam. Włączając niewinną z pozoru telenowelę o myciu rączek, możesz zostać znienacka zaatakowany product placementem przypraw, lub nawet dokładną ofertą usług internetowych.

CHCESZ WIĘCEJ TAKICH NEWSÓW? POLUB NAS NA FACEBOOKU

Dzieci biegnące z szaleństwem w oczach do sklepu z zabawkami po obejrzeniu "Transformerów" to już codzienność. Jeżeli zauważyłeś podobne objawy u swoich dziadków, którzy nagle zaczęli gromadzić w domu zapasy przypraw, suplementów na krążenie i z fanatyzmem głosić wyższość niektórych produktów - to chyba znaleźliśmy winnego. To seriale, które pod płaszczykiem opowiadania wzruszających historii bezlitośnie próbują programować widzów. Oto nasz ranking najbardziej zuchwałych reklam ukrytych w scenariuszach popularnych telewizyjnych produkcji.

Guma do żucia w "Klanie"

Sielska atmosfera w "Klanie" trwa nawet na dentystycznym fotelu. Dbając o zęby widzów producenci serialu nie tylko przypominają o kontrolnych wizytach, ale nawet podkreślają zalety żucia gumy. Jednej, konkretnej... Przekaz jest prosty: chcesz mieć zęby zdrowe jak bohaterowie ulubionej telenoweli? ŻUJ!

Olej silnikowy w "M jak miłość"

Po obejrzeniu tej sceny można zastanawiać się ile marek produktów samochodowych istnieje w uniwersum "M jak miłość". Scenografia logiem Castrola obwieszona jest bardziej niż choinka na święta.

Słodycze w "Pierwszej miłości"

Bohaterowie "Pierwszej miłości" uwielbiają MnM's tak bardzo, że nie sposób je przegapić. Na wszelki wypadek, żeby żółta torebka nikomu nie umknęła, tło musi się z nią kontrastować...

Smalczyk w "Klanie"

Dramatyczne wątki w serialu muszą ustąpić miejsca... kanapce. Nagle na planie pojawia się nowy główny bohater - SMALCZYK!

Axa Direct w "Ojcu Mateuszu"

Mili ludzie, solidna firma, spokojna... Co to takiego? Nowe miejsce zatrudnienia jednej z bohaterek.

Biovital w "Klanie"

I na koniec najbardziej bezwstydny przykład lokowania produktu. "Klan" nie tylko doradzi widzowi jak sprawić, żeby cebula nie szczypała w oczy, ale przy okazji podrzuci receptę na zdrowie. I podkreśli to wymownym zbliżeniem...

Dziecko ugryzło kawałek banana. Po chwili zobaczyło, że w środku znajduje się KRWAWA SUBSTANCJA

Dziecko ugryzło kawałek banana. Po chwili zobaczyło, że w środku znajduje się KRWAWA SUBSTANCJA
Dziecko ugryzło kawałek banana. Po chwili ze środka zaczęła wyciekać KRWAWA SUBSTANCJA

foto: wowmenariknya.com

Rodzice namawiają Was do jedzenia dużej ilości zdrowych owoców? Okazuje się, że nie zawsze posiłek może skończyć się najlepiej... 

Lisa Merlin z Wielkiej Brytanii bez wątpienia pożałowała, że dała do spożycia swojej córce banana, którego kupiła w osiedlowym sklepie wraz z resztą zakupów. Problem w tym, że jej córka, Dionne, po zjedzeniu owocu poczuła się bardzo źle. Matka, szukając przyczyny, zauważyła, że w środku nadgryzionego banana widać coś czerwonego. Po przekrojeniu owocu ze zgrozą stwierdziła, że ma czerwone, przerażająco wyglądające pręgi.

Zobacz także: Czy banany są szkodliwe?

Początkowo Lisa była pewna, że to wina zanieczyszczonego obszaru uprawy, na którym rósł banan. W szpitalu, do którego zabrała Dionne okazało się jednak, że odbarwienie jest spowodowane pleśnią wywołaną przez grzyby Nigrospora. Na szczęście okazało się, że nie zagrażają one życiu człowieka. Do tej pory nie udało się tego stwierdzić w prowadzonych badaniach. Sam widok jednak może wywołać nudności...

Przedstawiciele sklepu, w którym Lisa zrobiła nieudane zakupy, wystosowali specjalne oświadczenie, w którym przeprosili klientkę i zapewnili, że rzeczywiście produkt ten nie spełniał ich standardów. Podkreślili jednak, że w żadnym wypadku nie doszło do zagrożenia życia i zdrowia.

"DAJ-CIE SPOKÓJ! Czuję jakbym słuchał tego już od roku!". Parodia antyfanów "Despacito" [WIDEO]

"DAJ-CIE SPOKÓJ! Czuję jakbym słuchał tego już od roku!". Parodia antyfanów "Despacito" [WIDEO]
"Despacito" w parodii Kabaretu Amelijush

foto: YouTube.com

Portorykański utwór "Despacito" autorstwa muzykó Luisa Fonsiego i Daddy'ego Yankee bez wątpienia jest największym przebojem lata 2017. W ciągu sześciu miesięcy teledysk do piosenki zobaczyło ponad 2 miliardy internautów. Powstała także niezliczona liczba parodii, m.in. "Wieśka Tico", polską wersję pt. "Powoli" nagrał także Oktawian, a w jeszcze innej wersji pojawił się nawet Robert Lewandowski.

Zobacz także: Święto 3 maja - kiedy i jak je obchodzimy?

Jednak są już tacy, którzy wydają się mocno znudzeni ciągłym kołysaniem się do DE-SPA-CI-TO! Panowie z Kabaretu Amelijush postanowili nagrać swoją wersję pt. "Dajcie spokój", w której śpiewają o ciężkiej doli człowieka zmuszonego do nieustannego słuchania tego wielkiego przeboju.

To teraz wszyscy razem!

"Pasiło, pasiło
fajnie się nudziło!
Po tysięcznym razie
mi jednak się znudziło!"