Do czego wykorzystać fusy po kawie?

Do czego wykorzystać fusy po kawie?
Do czego wykorzystać fusy po kawie?

Masz w domu młynek do kawy i masz już dość tego ciągłego wyrzucania fusów? Uwierz lub nie, ale pozostałości po kawie – zanim pozbędziesz się ich całkowicie – możesz wykorzystać raz jeszcze na wiele innych sposobów.

1. Peeling ciała

Ze względu na to, że fusy po kawie składają się maciupeńkich ziarenek, nie dla nich lepszego zastosowania niż wykorzystaniu ich do peelingu. Ziarenka pomogą pozbyć się obumarłych komórek naskórka z całego ciała, a do tego będziesz cudownie pachnieć.

1-Body-scrubFinal

2. Nawóz dla kwiatów

Po prostu – resztki po kawie wsyp do doniczki z kwiatami. Jeśli potrzebujesz fusów dla całego ogrodu, zajdź do jakiejś kawiarni. Tam mają ich tyle, że nie nadążają z wyrzucaniem.

2-Nature___Flowers_Hyacinth

3. Odświeżacz zapachowy do lodówki

Gdy nasypiesz fusy kawy do miseczki i umieścisz ją w lodówce, doskonale pochłonie niepożądane zapachy.

3-lodowka

4. Maseczka na twarz

Maseczki możesz przygotować praktycznie ze wszystkiego. Wymieszaj fusy z odrobiną kakao i nałóż na cerę. Zostaw na 10 minut, a potem spłucz. Taka kombinacja redukuje obrzęki na policzkach i w okolicach oczu.

4-coffee-mask

5. Środek do zmywania

Gdy następnym razem będziecie zmywać naczynia, nałóżcie trochę fusów na gąbkę i tym je myjcie. Kawa pomoże pozbyć się tłuszczu z garnków i talerzy.

5-zmywanie

6. Naturalny barwnik

Skończył Ci się płyn do prania czarnych ubrań? Wymieszaj fusy z wodą, przecedź wszystko i wlej płyn do pralki. Ziarna kawy są naturalnym barwnikiem. Pomogą zachować pranie tak samo czarne, jak obiecują to producenci kupnych środków do prania.

6-barwnik

Jak dożyć sędziwego wieku?

Jak dożyć sędziwego wieku?
Jak dożyć sędziwego wieku?

Kto by nie chciał dożyć w zdrowiu stu lat? Nie jest to tak trudne, jak się może wydawać. Wystarczy przestrzegać tych 5 zasad.

1. Jedz mniej

Według naukowców sędziwego wieku dożyje ten, kto przejdzie na bardziej umiarkowaną dietę. Oczywiście ważne są też dobrze zrównoważone posiłki. Zmniejszenie dziennej dawki energii, którą przyjmujemy z pokarmem, o 30% zwiększy prawdopodobieństwo długiego życia.

1-Eating

Zobacz także: Czy cynamon z miodem pomaga w schudnięciu?

2. Nie stresuj się

Równowaga psychiczna jest dla długiego życia ważna, a wręcz niezbędna, tak jak zdrowe jedzenie.

2-stres

3. Żyj w rodzinie

Badania potwierdzają – małżonkowie żyją dłużej niż osoby rozwiedzione lub samotne. Podobnie życie babć i dziadków, którzy żyją ze swoimi potomkami albo blisko nich, jest dłuższe niż ludzi w domach starców.

3-rodzina

4. Zostań mnichem

Według naukowców mnisi żyją średnio o 5 lat dłużej niż inni mężczyźni. Dzieje się tak dlatego, że nie piją alkoholu, nie palą i nie jeżdżą szybkimi samochodami. Idziecie na to?

4-mnich

5. Kłóć się

Gdy nie będziecie gromadzić w sobie złości, dożyjecie sędziwego wieku. Według badań ludzie, którzy żyją w związkach i duszą w sobie wściekłość, umierają dużo szybciej niż te osoby, którym czasem w domu stłucze się jakiś talerz.

5-Arguing-Couple

5 powodów, żeby chodzić nago

5 powodów, żeby chodzić nago
5 powodów, żeby chodzić nago

Na chodzenie po ulicy bez ubrania obecnie nie ma przyzwolenia. Wszyscy patrzyliby się na Was dziwnie, a do tego czasem mogłoby być Wam zimno. Z drugiej strony może to być też bardzo odświeżające – nic Was nie ciśnie i nie musicie się zastanawiać, czy poszczególne części garderoby do siebie pasują. Dlaczego zatem nie zostawić ubrania w domu i nie wyjść tak na ulicę?

Chodzenie nago jest ożywcze

Nie ma nic lepszego niż poczuć tchnienie wiosny na własnej skórze. Co więcej, nic Was nie ciśnie, jesteście wolni jak ptaki i możecie wyjść naprzeciw wszystkim nowym przygodom.

1

Nie stracicie godziny przed lustrem

Zaoszczędzicie mnóstwo czasu, który zwykle tracicie na staniu przed lustrem i rozmyślaniu, co następnego dnia założycie. Kiedy już w końcu rozwiążecie tę zagadkę, szybko odkryjecie, że poszczególne części w ogóle ze sobą nie współgrają i cała akcja zaczyna się od nowa.

2

Będziecie oryginalni

Kto inne chodzi po dworze bez ubrania? Prawie nikt, więc będziecie naprawdę oryginalni, a ponadto nie grozi Wam to, że wylądujecie na jakimś przyjęciu w takiej samej sukni, co ktoś inny.

3

Pokonacie strach

Macie problem z mówieniem ludziom szczerze różnych rzeczy? Wstydzicie się albo często czujecie się zażenowani? Spróbujcie przejść się nago po Krakowskim Przedmieściu lub Rynku Głównym. Po tym, co przeżyjecie, zażenowanie stanie Wam się obce na resztę życia.

4

Zaoszczędzicie na ubraniu

To logiczne, że kto chodzi nago, oszczędza na ubraniu. W zimę wystarczy jeden kożuch. I nie trzeba śledzić najnowszych trendów w modzie!

5