Co robić, gdy wszyscy wokół nas smarczą

Co robić, gdy wszyscy wokół nas smarczą
Co robić, gdy wszyscy wokół nas smarczą

Grypa na lewo, grypa na lewo – jest po prostu wszędzie. Jesteście ostatnią zdrową osobą? Mamy dla Was parę rad, co zrobić, gdy wszyscy wokół Was bez przerwy pociągają nosem, a Wy nie chcecie się zarazić

Czyśćcie powierzchnie

Te powierzchnie, których dotykają wszyscy inni. Noście ze sobą wilgotne chusteczki antybakteryjne i za każdym razem, gdy macie dotknąć na przykład klamki, porządnie ją wytrzyjcie. Oni będą na Was patrzeć jak na idiotów, ale czego człowiek nie zrobi dla zdrowia?

1-czyszczenie-powierzchni

Myjcie ręce

Mycie rąk to raczej oczywistość, o której nie musimy przypominać. Jeśli nie chcecie myć rąk co dziesięć minut, trzymajcie się przynajmniej tych kilku zasad – myjcie ręce po każdym wyjściu z toalety, myjcie je, gdy przyjdziecie z dworu, no i oczywiście myjcie je po podaniu ręki przeziębionemu koledze. Ale w tym ostatnim przypadku uważajcie, żeby Was na tym nie przyłapał, bo mógłby się obrazić.

2-WASHING-HANDS

Załatwcie sobie własny kubek

Gdy będziecie pilnować swojego prywatnego kubka, zaraz po użyciu umyjecie go i zamkniecie od razu w szafce, unikniecie przenoszenia bakterii i spożywania obcych zarazków.

3-mugs

Nie podawajcie ludziom ręki

Ograniczcie potrząsanie dłoni innych, które jest przyczyną przenoszenia się chorób. Ktoś się może obrazić, ale Was nie dopadnie grypa, więc warto!

4-podanie-reki

Zostańcie w domu

W końcu, gdy dojdzie już do najgorszego i grypa Was rozłoży, zostańcie w domu. Nie prychajcie na innych, nikt nie ma na to ochoty!

5-choroba

7 rzeczy, które możecie zrobić z piwem

7 rzeczy, które możecie zrobić z piwem
7 rzeczy, które możecie zrobić z piwem

Piwo to fermentowany napój alkoholowy produkowany ze słodu zbożowego, wody i chmieli przy pomocy drożdży piwowarskich. Z przyjemnością je pijecie. Wiedzieliście jednak, że można je wykorzystać w zupełnie inny sposób?

1. Piwo jako odżywka do włosów

Piwo zawiera mnóstwo pożytecznych substancji, które wasze włosy i skóra docenią. Możecie polać włosy piwem, zostawić je tak na chwilę, a potem umyć szamponem, żeby włosy brzydko nie pachniały. Możecie też zrobić sobie specjalną miksturę: wymieszajcie szampon z odrobiną piwa, a potem normalnie umyjcie nią włosy.

1-beer-for-hair

2. Piwo jako marynata

Nie ma nic lepszego niż przyrządzona samodzielnie marynata, która nada mięsu wspaniały, intensywny smak. Zagotujcie piwo w garnku, alkohol wyparuje. Pozostały płyn nada przygotowywanemu jedzeniu idealny smak.

2-piwo-marynata

3. Piwo do gaszenia ognia

Wiedzieliście, że piwo świetnie nadaje się do gaszenia ogniska? Jest tak samo efektywne jak gaśnica.

3-ogien-gasnica

4. Piwo zamiast pedicure

Przygotujcie sobie w domu piwne spa dla nóg. Piwo zmiękczy zrogowaciały naskórek, a jednocześnie odżywi Wasze nóżki.

4-piwne-spa

5. Piwo do czyszczenia i polerowania mebli

Rozgazowane piwo wylejcie na ściereczkę i zacznijcie nią polerować brudny mebel. Sprawdźcie, a już nigdy nie będziecie potrzebować żadnego płynu ze sklepu.

5-piwo-do-czyszczenia

6. Piwo jako lody

Próbowaliście kiedyś w lecie przygotować piwne lody? Smakowo to nic wyjątkowego, ale zdecydowanie są bardzo odświeżające i oryginalne.

6-lody

7. Piwo jako ślizgawka

Rozłóżcie na trawie folię i polejcie ją ogromem piwa. Potem załóżcie strój kąpielowy i zacznijcie się ślizgać. Wspaniała zabawa!

7-beer-water-slide