7 rzeczy, które możecie zrobić z piwem

7 rzeczy, które możecie zrobić z piwem
7 rzeczy, które możecie zrobić z piwem

Piwo to fermentowany napój alkoholowy produkowany ze słodu zbożowego, wody i chmieli przy pomocy drożdży piwowarskich. Z przyjemnością je pijecie. Wiedzieliście jednak, że można je wykorzystać w zupełnie inny sposób?

1. Piwo jako odżywka do włosów

Piwo zawiera mnóstwo pożytecznych substancji, które wasze włosy i skóra docenią. Możecie polać włosy piwem, zostawić je tak na chwilę, a potem umyć szamponem, żeby włosy brzydko nie pachniały. Możecie też zrobić sobie specjalną miksturę: wymieszajcie szampon z odrobiną piwa, a potem normalnie umyjcie nią włosy.

1-beer-for-hair

2. Piwo jako marynata

Nie ma nic lepszego niż przyrządzona samodzielnie marynata, która nada mięsu wspaniały, intensywny smak. Zagotujcie piwo w garnku, alkohol wyparuje. Pozostały płyn nada przygotowywanemu jedzeniu idealny smak.

2-piwo-marynata

3. Piwo do gaszenia ognia

Wiedzieliście, że piwo świetnie nadaje się do gaszenia ogniska? Jest tak samo efektywne jak gaśnica.

3-ogien-gasnica

4. Piwo zamiast pedicure

Przygotujcie sobie w domu piwne spa dla nóg. Piwo zmiękczy zrogowaciały naskórek, a jednocześnie odżywi Wasze nóżki.

4-piwne-spa

5. Piwo do czyszczenia i polerowania mebli

Rozgazowane piwo wylejcie na ściereczkę i zacznijcie nią polerować brudny mebel. Sprawdźcie, a już nigdy nie będziecie potrzebować żadnego płynu ze sklepu.

5-piwo-do-czyszczenia

6. Piwo jako lody

Próbowaliście kiedyś w lecie przygotować piwne lody? Smakowo to nic wyjątkowego, ale zdecydowanie są bardzo odświeżające i oryginalne.

6-lody

7. Piwo jako ślizgawka

Rozłóżcie na trawie folię i polejcie ją ogromem piwa. Potem załóżcie strój kąpielowy i zacznijcie się ślizgać. Wspaniała zabawa!

7-beer-water-slide