5 pomysłów na wykorzystanie wódki

5 pomysłów na wykorzystanie wódki
foto: Silar, CC BY-SA 3.0

Wiedzieliście, że wódkę niekoniecznie trzeba pić? Nie pozostawia żadnego przykrego zapachu i dlatego jest idealnym pomocnikiem w zwalczaniu nieporządku.

1. Płyn do płukania ust

Skończył się Wam płyn do płukania ust i nie macie czasu skoczyć po nową butelkę? Nic nie szkodzi, przyrządźcie sobie własny. Przepis jest prosty – wymieszajcie wodę, sodę spożywczą i trochę wódki. Przepłuczcie usta powstałą substancją. Uważajcie! Jeśli potem macie jechać do pracy samochodem, nie połykajcie jej.

1-vodka

2. Odstraszacz komarów

Macie w domu pusty pojemnik ze spryskiwaczem? Nalejcie do niego wódki. Żaden insekt nie będzie miał szans!

2-vodka

3. Płyn do mycia okien

Alkohol rozpuści każdy brud, który przylepił się do szyby. Co więcej, wódka nie pozostawia żadnego zapachu, więc mieszkanie nie będzie Wam śmierdzieć jak po największym melanżu.

3-vodka

4. Zabójca chwastów

Wyprodukujcie sobie w domu własnego pogromcę niepożądanego ziela. Wymieszajcie wodę z wódką i kilkoma kropel piwa, a potem wylejcie na chwasty. Żaden z nich z pewnością tego nie przeżyje.

4-vodka

5. Czyściciel porów

Chcecie pozbyć się czarnych kropek z twarzy? Wystarczy zmieszać trochę wódki z zieloną herbatą, a powstanie bardzo skuteczny tonik.

5-vodka

Zobacz także: Co zjeść przed piciem?

10 powodów, dlaczego kobiety tak chętnie kupują buty i dlaczego już dziś nabyć jeszcze jedną parę

10 powodów, dlaczego kobiety tak chętnie kupują buty i dlaczego już dziś nabyć jeszcze jedną parę
10 powodów, dlaczego kobiety tak chętnie kupują buty i dlaczego już dziś nabyć jeszcze jedną parę

Kupowanie nowych butów należy do jednej z najbardziej ulubionych aktywności kobiet. Dlaczego je tak chętnie kupują? Znajdziecie tu kilka powodów, dlaczego tak się dzieje i dlaczego  warto jeszcze dziś nabyć kolejną pachnącą parę.

1. Nigdy nie przytyjecie tyle, by noga nie weszła w nowe buty i dlatego opłaca się stawiać na jakość!

2. Nowe buty tak pięknie pachną, a do tego z wystawy sklepowej krzyczą tak głośno „kup sobie nas”.

3. Buty to jedna z tych rzeczy, których nie da się wyrzucić z domu.

3

4. Nawet najmniejszy obcas niewiarygodnie wydłuży Wam nogi i doda pewności siebie.

5. Kupno nowych butów poprawi Wam humor o 100%.

6. Dobrze dobre obuwie potrafi wynieść nudny strój kilka poziomów wyżej.

6

7. Buty pasują do wszystkiego!

8. Buty na wysokim obcasie do idealna broń i to jest kolejny powód, by kupić jeszcze jedną taką parę.

9. Nowe buty będą pięknie się wyróżniać w Waszej starej szafce na buty i będą świetnym dodatkiem do mieszkania.

10. Dlatego że butów po prostu nigdy dość!

10

Rady, jak poznać naprawdę dobrą restaurację

Rady, jak poznać naprawdę dobrą restaurację
Rady, jak poznać naprawdę dobrą restaurację

Żadna sztuka odkryć po wyjściu, że restauracja najlepsza nie była. Mamy parę rad, dzięki którym wcześniej będziecie wiedzieć, czy warto wybrać się do danej jadłodajni.

Strona internetowa

Jeśli nie wybieracie się do restauracji, bo ktoś ją Wam polecił, postarajcie się znaleźć jej stronę internetową. Dziś ma ją większość przedsiębiorców. Restauracja na przestarzałą, nieaktualizowaną stronę? To lepiej sobie odpuśćcie. Jeśli restauracja jest czegoś warta, poświęci swojej prezentacji w internecie przynajmniej minimum wysiłku.

1

Wejście

Wejście do restauracji to pierwsze, co w niej dostrzeżecie. Jeśli coś na pierwszy rzut oka Wam się nie podoba, odwróćcie się na pięcie i znajdźcie inną restaurację.

2

Pusta restauracja

Jest pora obiadu albo kolacji, a restauracja jest w połowie pusta? Tutaj też coś będzie nie tak. Te najlepsze restauracje rozpoznacie po tym, że praktycznie o żadnej porze dnia nie ma gdzie usiąść, jeśli nie zarezerwowaliście miejsca wcześniej.

3

Zapach

W dobrej restauracji pachnie, wszystko jedno czym. Jeśli z kuchni (albo z toalety) dobiega Was nieprzyjemny smród, lepiej skierujcie swoje kroki gdzie indziej.

4

Zachowanie obsługi

Obsługa to wizytówka restauracji, która powinna zacząć Wam służyć najpóźniej 10 minut od przyjścia do restauracji. Powinna być dla Was miła, zrobić wszystko, co tylko sobie wymyślicie, polecić Wam najlepsze dania, a przy tym zbytnio Was nie zmęczyć.

5

Menu

Jadłospis jest bezsensownie długi? Nie potraficie zdecydować się, co zamówić? Nazwy potraw są za bardzo wydumane, mimo że chodzi o zwykły kotlet schabowy? Obszerna lista dań niekoniecznie oznacza coś dobrego. Naprawdę myślicie, że kucharz potrafi idealnie przyrządzić więcej niż sto potraw?

6-menu